Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii zajmująca się poprawą estetyki uzębienia. Poprzez wybielanie zębów, korektę ich kształtu, a nawet ustawienia w łuku zębowym wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy marzą o prostych, równych, białych zębach i pięknym uśmiechu. Uzyskanie takich efektów wymaga wykorzystania nowoczesnych technologii i najlepszych materiałów, a często również skorzystania z osiągnięć i doświadczeń innych dziedzin stomatologii.

POPRAWĘ ESTETYKI UZĘBIENIA ZAPEWNIA:

WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębówjest zabiegiem bezpiecznym, skutecznym i stosowanym najczęściej. Polega on na usunięciu z powierzchni zębów barwników i zanieczyszczeń, dzięki czemu zęby stają się bielsze i pozbawione przebarwień (nieestetycznych plam). Takie efekty daje używanie specjalnego żelu wybielającego. Zabieg wybielania można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym albo samodzielnie w domu, metodą nocnego wybielania nakładkowego. Większą popularnością cieszy się wygodna, niedroga i bezpieczna metoda wybielania zębów w domu. Przebieg leczenia jest prosty. Pacjent otrzymuje od stomatologa winylowe nakładki na zęby wykonane dla niego "na miarę" w gabinecie dentystycznym oraz strzykawki z żelem wybielającym. Codziennie przed snem wstrzykuje żel do wnętrza nakładek, umieszcza je na zębach i dociska. Zdejmuje je dopiero po przebudzeniu. Są dokładnie dopasowane do uzębienia, więc nie powinny uwierać. Kuracja, która musi być kontrolowana przez stomatologa, trwa zwykle od 5 dni do 2 tygodni, a efekt wybielania utrzymuje się nawet kilka lat.

ZASTOSOWANIE UZUPEŁNIEŃ PROTETYCZNYCH

Zastosowanie uzupełnień protetycznych (licówek i koron pełnoceramicznych) to doskonały sposób na zdecydowaną poprawę wyglądu uzębienia. Licówki i korony pełnoceramiczne są bowiem wyjątkowo skutecznymi narzędziami stomatologii estetycznej. Gwarantują uzyskanie satysfakcjonujących efektów i potrafią odmienić każdy uśmiech. Likwidując wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiają, że wyglądają one zdrowo, pięknie i naturalnie. Wydawać by się mogło, że pod względem estetycznym zdecydowanie najkorzystniej prezentują się licówki i korony porcelanowe, tymczasem ten sam efekt kosmetyczny można osiągnąć przy zastosowaniu koron i licówek kompozytowych, wykonanych z policeramu - kompozytu najnowszej generacji. Materiałem kompozytowym najwyższej klasy jest np. stosowany w naszym gabinecie japoński policeram GRADIA.

SKALING I PIASKOWANIE ZĘBÓW

Szybkim i prostym sposobem na pozbycie się szpecących zęby nieestetycznych osadów oraz złogów kamienia nazębnego są w stomatologii estetycznej skaling i piaskowanie zębów - zabiegi stosowane także w profilaktyce stomatologicznej.

WSPÓŁPRACA Z ORTODONTĄ

Nierzadko stan uzębienia pacjenta (np. nieprawidłowe ustawienie zębów) wymaga połączenia zabiegów właściwych dla stomatologii estetycznej z ortodontyczną korektą wad zgryzu i ustawienia zębów. Wprowadzenie leczenia ortodontycznego zdecydowanie zwiększa szansę na uzyskanie takich efektów kosmetycznych, które zapewnią pacjentowi pełną satysfakcję.

Wieloletnia tradycja

Własna pracownia protetyczna

Najnowsze technologie

Wszystkim, którzy są zainteresowani uzupełnieniem braków w uzębieniu, polecamy szeroki zakres usług protetycznych. Nasza oferta obejmuje zarówno uzupełnienia tradycyjne jak i nowoczesne, oparte na nowych technologiach i materiałach.