Inlay / Onlay

Wkłady i nakłady koronowe typu inlay/onlay to kosmetyczne uzupełnienia protetyczne wykonywane z porcelany lub kompozytu, które zastępują tradycyjne wypełnienia w zębach trzonowych i przedtrzonowych. Są one stosowane w przypadku powstania dużych ubytków próchnicowych w twardych tkankach zęba.

Ich wykonanie wymaga dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej wizyty stomatolog usuwa zniszczoną próchnicowo tkankę zęba oraz pozostałości wcześniejszych wypełnień, odpowiednio przygotowuje dno i ścianki ubytku, pobiera wyciski obu łuków zębowych i zabezpiecza ząb wypełnieniem tymczasowym.

W trakcie drugiej wizyty lekarz upewnia się, czy gotowe uzupełnienie jest idealnie dopasowane, po czym cementuje je w ubytku silnym cementem i poleruje aż do uzyskania naturalnego połysku.

Wieloletnia tradycja

Własna pracownia protetyczna

Najnowsze technologie

Wszystkim, którzy są zainteresowani uzupełnieniem braków w uzębieniu, polecamy szeroki zakres usług protetycznych. Nasza oferta obejmuje zarówno uzupełnienia tradycyjne jak i nowoczesne, oparte na nowych technologiach i materiałach.